Tommy Hilfiger Miles Chronograph Gray Dial Watch for Men-1792019
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Tommy Hilfiger Watch TH.463.1.34.3348 For Men Miles 1792019 Dual Time
With Gray dial
Metal Mesh belt with Gray color
| Brand | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Brand Kind | Tommy Hilfiger Miles |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Gray |
| Strap Type | Metal |
| Strap Color | Gray |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Band Width | 21 mm |
| Diameter | 44 mm |
| Thickness | 11 mm |
| The Weight | 120 Grams |
| Date | ———- |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Tommy Hilfiger |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Dual Time |
| Product Code | 1792019 |
| Case Code | TH.463.1.34.3348 |
Tommy Hilfiger Miles Chronograph Gray Dial Watch for Men-1792019