Tommy Hilfiger Max Chronograph Blue Dial Rubber Belt with Blue Color Watch for Men-1791970
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Tommy Hilfiger Watch TH.154.1.34.3224 For Men Max 1791970
With Blue dial
Rubber belt with Blue color
| Brand | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Brand Kind | Tommy Hilfiger Max |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Strap Type | Rubber |
| Strap Color | Blue |
| Strap Kind | Silicone Rubber |
| Band Width | 21 mm |
| Diameter | 44 mm |
| Thickness | 10 mm |
| The Weight | 84 Grams |
| Date | Monthly & Weekly date |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Tommy Hilfiger |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Stop watch |
| Product Code | 1791970 |
| Case Code | TH.154.1.34.3224 |
Tommy Hilfiger Max Chronograph Blue Dial Rubber Belt with Blue Color Watch for Men-1791970