Tommy Hilfiger Lidia Rose Gold Dial Metal Mesh Belt with Rose Gold Color Watch for Women-1782538
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Tommy Hilfiger Watch TH.459.3.34.3318 For Ladies Lidia 1782538
With Rose Gold dial
Metal Mesh belt with Rose Gold color
| Brand | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Brand Kind | Tommy Hilfiger Lidia |
| Gender | Women |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Rose Gold |
| Strap Type | Metal |
| Strap Color | Rose Gold |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Band Width | 18 mm |
| Diameter | 40 mm |
| Thickness | 9 mm |
| The Weight | 63 Grams |
| Date | Monthly & Weekly date |
| Water Resistance | 30 Meters |
| Design | Tommy Hilfiger |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | ———- |
| Product Code | 1782538 |
| Case Code | TH.459.3.34.3318 |
Tommy Hilfiger Lidia Rose Gold Dial Metal Mesh Belt with Rose Gold Color Watch for Women-1782538