Tommy Hilfiger Henry Brown Leather Strap Blue Dial Chronograph Quartz Watch for Mens - 1710476
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Tommy Hilfiger Watch TH.309.1.14.3260 For Men Henry 1710476
With Blue dial
Leather belt with Brown color
| Brand | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Brand Kind | Tommy Hilfiger Henry |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Strap Type | Leather |
| Strap Color | Brown |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Band Width | 21 mm |
| Diameter | 44 mm |
| Thickness | 11 mm |
| The Weight | 70 Grams |
| Date | Monthly & Weekly date |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Tommy Hilfiger |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Three hand |
| Product Code | 1710476 |
| Case Code | TH.309.1.14.3260 |
Tommy Hilfiger Henry Brown Leather Strap Blue Dial Chronograph Quartz Watch for Mens - 1710476