Tommy Hilfiger Bennett Dual Time Gray Dial Watch for Men-1791729
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Tommy Hilfiger Watch TH.401.1.14.2898 For Men Bennett 1791729
With Gray dial
Leather belt with Brown color
Tommy Hilfiger Men's Watch Bennett 1791729 | Watches Prime
| Brand | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Brand Kind | Tommy Hilfiger Bennett |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Gray |
| Strap Type | Leather |
| Strap Color | Brown |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Band Width | 20 mm |
| Diameter | 44 mm |
| Thickness | 10.5 mm |
| The Weight | 69 Grams |
| Date | Monthly Date |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Tommy Hilfiger |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Dual Time |
| Product Code | 1791729 |
| Case Code | TH.401.1.14.2898 |
Tommy Hilfiger Bennett Dual Time Gray Dial Watch for Men-1791729