Tommy Hilfiger Axel Chronograph Black Dial Watch for Men-1792004
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Tommy Hilfiger Watch TH.461.1.34.3333 For Men Axel 1792004 Dual Time
With Black dial
Leather belt with Black color
| Brand | Tommy Hilfiger |
|---|---|
| Brand Kind | Tommy Hilfiger Axel |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Strap Type | Leather |
| Strap Color | Black |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Band Width | 21 mm |
| Diameter | 44 mm |
| Thickness | 11 mm |
| The Weight | 76 Grams |
| Date | ———- |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Tommy Hilfiger |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Dual Time |
| Product Code | 1792004 |
| Case Code | TH.461.1.34.3333 |
Tommy Hilfiger Axel Chronograph Black Dial Watch for Men-1792004