Guess Surge Black Silicone Strap Black Dial Chronograph Quartz Watch for Mens - W1168G3
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Guess Surge Chronograph W1168G3 is a stylish watch that will always look good in sports stylizations due to its construction. The model is equipped with a practical chronograph and tachymeter.
| Model | W1168G3 |
|---|---|
| EAN Code | 0091661488412 |
| Manufacturer | Guess |
| Gender | Gents |
| Warranty | 2 years |
| Water Resistancy | 100 metres |
| Movement | Kwarcowy |
| Case material | Stainless steel |
| Case shape | Round |
| Case Width | 45.00 mm |
| Case Thickness | 12.00 mm |
| Dial color | Black |
| Strap Material | Silicon |
| Strap Color | Black |
| Strap Width | 22.00 mm |
| Product type | watch |
Guess Surge Black Silicone Strap Black Dial Chronograph Quartz Watch for Mens - W1168G3