Guess Delancey Analog Blue Dial Blue Mesh Bracelet Watch for Men - W0871G3
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
This Guess Blue Dial Stainless Steel Mesh Men's Watch W0871G3 comes in stainless steel case with stainless steel bracelet. Fixed bezel. Blue Dial with Silver-tone hands and index hour markers. Minute markers around the outer rim. Dial Type: Analog. Quartz movement. Scratch resistant. Solid case back. Round case shape. Water resistant. Functions: chronograph, hour, minute, Second.
| INFORMATION | |
|---|---|
| BRAND: | Guess |
| GENDER: | Men's |
| MODEL: | W0871G3 |
| MOVEMENT: | Quartz |
| CASE | |
| CASE SIZE: | 44 mm |
| CASE MATERIAL: | Stainless Steel |
| CASE THICKNESS: | 10 mm |
| CASE COLOUR: | Blue |
| CASE SHAPE: | Round |
| BAND | |
| BAND TYPE: | Bracelet |
| BAND COLOUR: | Blue |
| BAND MATERIAL: | Stainless Steel Mesh |
| BAND WIDTH: | 22 mm |
| CLASP: | Deployment Clasp |
| DIAL | |
| DIAL COLOUR: | Blue |
| FEATURES | |
| WATER RESISTANCE: | 30 meters / 100 feet |
Guess Delancey Analog Blue Dial Blue Mesh Bracelet Watch for Men - W0871G3