EMPORIO ARMANI Renato Silver Stainless Steel Silver Dial Chronograph Quartz Watch for Gents - AR11081
Rs.24,500.00
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Original Emporio Armani Watch For Men Valente AR11081
With Silver dial
Metal belt with Silver color
| Brand | Emporio Armani |
|---|---|
| Brand Kind | Emporio Armani Valente |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Strap Type | Metal |
| Strap Color | Silver |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Band Width | 23 mm |
| Diameter | 45 mm |
| Thickness | 12 mm |
| The Weight | 161 Grams |
| Date | Monthly Date |
| Water Resistance | 30 Meters |
| Design | Giorgio Armani |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Stop watch |
| Product Code | AR11081 |
EMPORIO ARMANI Renato Silver Stainless Steel Silver Dial Chronograph Quartz Watch for Gents - AR11081
Rs.24,500.00