Emporio Armani Luigi White Dial Watch For Men-AR2075
Rs.24,000.00
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Original Emporio Armani Watch For Men Luigi AR2075
With White dial
Leather belt with Black color
| Brand | Emporio Armani |
|---|---|
| Brand Kind | Emporio Armani Luigi |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Strap Type | Leather |
| Strap Color | Black |
| Strap Kind | Genuine Leather |
| Band Width | 20 mm |
| Diameter | 41 mm |
| Thickness | 12 mm |
| The Weight | ———- Grams |
| Date | Monthly Date |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Giorgio Armani |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | Stop watch |
| Product Code | AR2075 |
Emporio Armani Luigi White Dial Watch For Men-AR2075
Rs.24,000.00