EMPORIO ARMANI Kappa Two-Tone Stainless Steel Silver Dial Quartz Watch for Mens - AR11093
Rs.24,000.00
People are viewing this right now
✔
100% Original Watch
✔
All Accessories & Warranty Included
sold in last hours
TRUSTED PAYMENT METHODS
Description
Original Emporio Armani Watch For Men Kappa AR11093
With Silver dial
Metal belt with Silver and Rose gold color
| Brand | Emporio Armani |
|---|---|
| Brand Kind | Emporio Armani Kappa |
| Gender | Men |
| Watch Shape | Round |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Strap Type | Metal |
| Strap Color | Silver & Rose gold |
| Strap Kind | Stainless steel |
| Band Width | 22 mm |
| Diameter | 41 mm |
| Thickness | 8 mm |
| The Weight | 14 Grams |
| Date | Monthly Date |
| Water Resistance | 50 Meters |
| Design | Giorgio Armani |
| Movement | Quartz (Battery) |
| Warranty | One year against industry defects |
| Special Features | ———- |
| Product Code | AR11093 |
EMPORIO ARMANI Kappa Two-Tone Stainless Steel Silver Dial Quartz Watch for Mens - AR11093
Rs.24,000.00